ENERJİ SİSTEMLERİ SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ
 
Untitled Document
   
 

Alurad için geliştirilen ve imalat sırasında radyatöre yerleştirilen kimyasal inhibitörle uyumlu Antikor 121, hem bir korozyon önleyici hem de donmaya karşı antifriz görevini yapan bir sıvıdır.

Oksidik korozyon, bakteriyolojik bozulmalar ve kireç oluşumunu önler. Sistemin tümüyle ömrünü uzatır. Antikor 121 etkili bir koruma için sistem suyuna en az %25 oranında karıştırılır. Bu karışım size hazır halde sunulduğundan su ilave etmenize gerek yoktur. Ürün zehirli değildir ve sağlığa zararı yoktur. Ancak tüm kimyasallar gibi kullanımda dikkatli olunmalı, çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza edilmeli, içilmemelidir.

Gözle ve deriyle temas halinde bol su ile yıkanmalıdır. Ürünün raf ömrü en az iki yıl olup, Alurad inhibitörün dışında diğer kimyasallarla karıştırılmamalıdır. Sistemde Alurad’ın su hacmini litre olarak hesaplamak için kullanılan radyatörlerin karşılık geldiği toplam ısı yükünü Kcal cinsinden bulmak ve bu rakamı 0,0014 ile çarpmak yeterlidir. Daha sonra kazandaki ve borulardaki su hacimleri de ilave edilerek sistemin toplam su hacmi elde edilir ve böylece sisteme katılması gereken Antikor 121 miktarı belirlenmiş olur.

Feniş Teknik ( Alurad ) İnhibitör Hakkında

Alurad' ın yapısını oluşturan özel alüminyum alaşımın korozyona olan direnci çok yüksektir. Yüksek sıcaklıklar da alüminyum yüzeylerinde oluşan oksit tabakası da korozyona karşı belli direnç oluşturmaktadır. Ancak her metal gibi Alüminyumun' da korozyon karşısında zorlandığı haller vardır.
Suda bulunan tuz, nitrat, klor, kalsiyum ve diğer aşındırıcı maddler, kireç oluşumu, sistemde bulunan farklı metallerden imal edilmiş içinden sıcak su geçen parçaların birbirleri üzerindeki galvanik korozyon etkisi, donma, kaynama, bakteri oluşumu gibi radyatörlü kalorifer sistemini tehdit eden unsurlardır.

Bütün bu etkenlere karşı Feniş Teknik korozyon önleyici İnhibitörü geliştirmiştir. Bu inhibitör sayesinde , Alurad radyatör, ısıtma sistem suyunun PH 4 -PH 8 olduğu ortamlarda, bakır, pirinç ve alüminyum arasındaki galvanik korozyon riskinin bulunduğu karışık metalli kalorifer sistemlerinde sorunsuz çalışabilir.

Patentli bu özellik bugün için sadece Feniş Teknik İnhibitör de vardır. Bünyesinde özel kimyasal madde içeren Feniş Teknik İnhibitör, bir tablet şeklinde imal edilmiştir. bu tablet Alurad'ın imalatı sırasında radyatöün toplayıcıları içine yerleştirilir. İnhibitör tableti sıcak kalorifer sistem suyu ile temastan bir müddet sonra çözünerek yayılır ve Aluminyum yüzeyler tarafından emilerek yüzey pasivizasyon sağlanır. Antikor 121 dışında Feniş Teknik İnhibitöe ile birlikte, başka bir kimyasalın, başka bir antifriz ve / veya korozyon önleyinin kullanılması kesinlikle tavsiye edilmez. Başka bir kimyasal kullanımı ürün garantisini geçersiz kılar.

 
 
 
   
Anasayfa | Ürünler | Servis | Tesisat | Referanslar | Kurumsal | Bize Ulaşın

Adres : Yeni Cami Bulvarı No: 20 54100 Adapazarı / TÜRKİYE
Tel : 0 264 277 93 - 07 277 90 05 Fax : 0 264 271 33 67
E-mail : info@ecoterm.com.tr

Bu site Esbi Bilgisayar Tarafından Hazırlanmıştır.
Yurtdışı Eğitim Saraybosna Üniversitesi Saraybosna Üniversitesi Makedonya Avrupa Üniversitesi Makedonya Eğitim Bulgaristan Üniversiteleri Travnik Üniversitesi Travnik Üniversitesi Malta Dil Okulları Malta Dil Okulu Bosna Hersek Üniversiteleri Bosna Hersek Üniversiteleri Saraybosna Üniversitesi Travnik Üniversitesi