ENERJİ SİSTEMLERİ SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ
 
Untitled Document
   
 
NEDEN VAİLLANT ?
 

Her şeyden önce şunu belirtmek gerekir ki kombi, esas vazifesi ısıtma ve sıcak su sağlamak olan, fakat detaylarda sunduğu ayrıcalık ve avantajlarla marka ve modele göre farklılıklar gösterebilen bir cihazdır. Bu anlamda aşağıda belirtilen özellikler, Vaillant kombilerin avantaj ve üstünlüklerini anlatmaktadır. Buradan bu özelliklerin başka hiçbir marka cihazda olmadığı veya

ileride de olamayacağı anlamı çıkarılmamalı, sadece Vaillant cihazların bu özelliklerin hepsini birden taşıdığı vurgulanmalıdır. (Aksi taktirde sadece Vaillant a mahsus özellikleri sıralamak gerekir ki, bu durumda anlatım alanımız daralır.)

* 100 yılı aşkın bir ısıtma deneyimi ve know-how birikimi sonucunda oluşmuş bir teknolojinin ürünü olması nedeniyle güvenilir.

* Zengin ürün ve aksesuar çeşitliliği sayesinde farklı istek ve ihtiyaçlara cevap verebilme ve az rastlanan montaj mahallerinde dahi çözüm alternatifleri getirebilme.


- Tek cihazla 65 kW, kaskat metodu ile 380 kW ısıtma kapasitesi elde etmek mümkündür.

- İlave kontrol cihaz(lar)ı ile çok devreli sistemlerde zon kontrolu yapılabilmektedir.

- Sıcak su üretiminde ani ısıtma (VUW tip cihazlar) veya boyler (VU cihaz + boyler) seçenekleri olduğu gibi, aquaPLUS modelinde (VUI tip cihaz) ani ısıtma ve 20 lt. boyler aynı gövde içinde bir arada sunulmaktadır.

- Tüm ürünler ilave kontrol elemanları kullanılarak oda sıcaklığına ve/veya dış hava sıcaklığına bağlı olarak çalıştırılabilirler. Bu şekilde çalışma, ekstra yakıt tasarrufu sağlar.

- Hermetik baca dirseği, kademesiz olarak döndürülebildiği için optimum montajı mümkün kılar.

- Maksimum baca seti uzunlukları fazla olması nedeniyle hermetik cihazlar dairelerin daha iç kısımlarına monte edilebilirler. Örneğin 24 kW lık cihazın tek dirsekli montajda maksimum boru uzunluğu 60/100 mm. lik set ile 4,5 m. , 80/125 lik set ile 12,5 m. dir.

- Hermetik modellerde yatay ve dikey (çatıdan) baca çıkış opsiyonları mevcuttur.

-Cihazlara ön taraftan tam müdahale mümkün olduğu için dar yerlere monte edilebilirler, sağda ve solda sadece 5 mm. boşluk yeterlidir.

* Elektronik ve emniyet üstünlükleri.

- LED göstergeli ve LCD göstergeli modelleri mevcuttur. Cihazın hassas ayarları ve arıza geçmişi kontrolu LCD li cihazlarda direkt kontrol panosundan, LED li cihazlarda ise bir diz üstü bilgisayar vasıtası ile elektronik karttan yapılabilir.

- Pro-E soketli bağlantı sayesinde elektronik kart bağlantılarında yanlış bağlantı ihtimali engellenmiştir.

- Çift mikroişlemcili sistem sayesinde elektronik sistem kendi kendini denetler, böylelikle elektronik bir hata durumunda cihaz arızaya geçerek tehlikeye mahal vermez.
-Benzer rakip ürünlerdeki pompa koruması, donma koruması, sık dur-kalk koruması gibi emniyet sistemlerine de sahiptir.

- Bacalı modellerde atık gaz sızıntı kontrolu, çift sensörle yapıldığı için daha emniyetlidir.

* Isıtma fonksiyonlarındaki üstünlükler

- Pompaları güçlü olması nedeniyle daha yüksek tesisat dirençlerini yenebilirler.

- Sadece gidiş değil, dönüş suyu sıcaklığını da kontrol eder, bu sayede daha sağlıklı ve uzun ömürlü bir çalışma sağlar.

* Sıcak Su fonksiyonlarındaki üstünlükler

-Aquasensor sayesinde kullanma suyu sıcaklık kontrolu çok hızlı ve hassastır.

- Cihaz, 0,15 bar şebeke basıncında ve 1,5 lt/dak su akışında dahi sıcak su temin eder.

- AquaPLUS model, Turbo-Lux sisteme göre çalışan entegre boyler sayesinde 10 dakika içinde 164 litre istenilen sıcaklıkta su sağlar ve yüksek sıcak su konforu özelliğiyle EN 13203 standartlarına göre *** (üç yıldız) sahibidir.

-Tüm boylerli cihazlar termik dezenfekte (bakteri oluşumunu engelleme) sistemine sahiptir.

-PLUS modeller, aquakonfor özelliği sayesinde musluktan sıcak suyun daha erken gelmesini sağlar ve bu özelliğiyle EN 13203 standartlarına göre *** (üç yıldız) sahibidir.

-PRO modellerde de **(iki yıldız) sıcak su konforu bulunmaktadır.

*Yanma ve verim

Tüm Vaillant cihazlar, ortalamaların üzerinde verimle çalışır ve ortalamaların çok altında zararlı atık gaz (CO ve NOx) emisyonuna sahiptir.

Bunların dışında, malzeme olarak Vaillant cihazının içerdiği parçalar yüksek kaliteli ve uzun ömürlüdür. Malzeme ömründe esas olan, bir parçanın ömrünün cihazın tamamının ömrünün altında kalmamasıdır ki, bu Vaillant cihazlarda temin edilmiştir.

Verim konusu (dolayısı ile yakıt tüketimi), kombi cihazlarının tabi olduğu standartlarla güvence altına alınmıştır. Hiçbir cihaz belli verim seviyelerinin altında üretilip satılamaz. Vaillant cihazlarının verimleri bu minimum verim seviyelerinin çok üzerindedir. Ayrıca yoğuşmalı cihazların verimleri daha da yüksektir. Bu tip cihazların yüksek verimli çalışmaları ise tesisatın da doğru şekilde yapılmasıyla ilgilidir. Bu nedenle Vaillant, servis elemanları tarafından çok sıkı denetlenen tesisat montaj kurallarını uygulamaktadır. Servis elemanları ise, Vaillant ın özel eğitim almış kendi personelidir

 
 
 
   
Anasayfa | Ürünler | Servis | Tesisat | Referanslar | Kurumsal | Bize Ulaşın

Adres : Yeni Cami Bulvarı No: 20 54100 Adapazarı / TÜRKİYE
Tel : 0 264 277 93 - 07 277 90 05 Fax : 0 264 271 33 67
E-mail : info@ecoterm.com.tr

Bu site Esbi Bilgisayar Tarafından Hazırlanmıştır.
Yurtdışı Eğitim Saraybosna Üniversitesi Saraybosna Üniversitesi Makedonya Avrupa Üniversitesi Makedonya Eğitim Bulgaristan Üniversiteleri Travnik Üniversitesi Travnik Üniversitesi Malta Dil Okulları Malta Dil Okulu Bosna Hersek Üniversiteleri Bosna Hersek Üniversiteleri Saraybosna Üniversitesi Travnik Üniversitesi